×

Tak for dit besøg

Vi håber du er glad for hvad vi laver her på Sofabold, samt at du vil give os et like på Facebook som en lille påskønnelse for vores arbejde her på siden.

Hvis du er RIGTIG glad for Sofabold, er du også velkommen til at dele, så andre også kan få glæde af os.

Ligemeget hvad, så påskønner vi dit besøg!

 

Sofabold.dk

Det bedste overblik over LIVE sport på TV.

Hent i App Store Nu på Google Play
Hent i App Store Nu på Google Play

21. oktober
i dag, mandag
3F Superliga
18:15 19:00
FC Midtjylland - Randers FC
(3F Superliga) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 SPORT
FC Midtjylland Randers FC

3F Superligaens tophold, FC Midtjylland, tager mandag aften imod Randers FC på MCH Arena i Herning, når de to klubber runder 13. runde af.

FC Midtjylland topper 3F Superligaen med 29 point efter de 12 første runder, mens Randers FC indtager 3. pladsen, efter deres 2-0 sejr over rivalerne fra AGF før landskampspausen. Randers FC skal dog formentlig vinde mandagens opgør, hvis man vil forsætte med at holde sig på 3. pladsen, da holdet indtager 3. pladsen med samme pointantal som AGF og OB, mens resten af forfølgerne er lige efter.

Randers FC har dog haft det utrolig svært mod FC Midtjylland, som det blot er lykkedes at få point imod i ét af de seneste ti opgør, nemlig tilbage i 2016, hvor man fik 2-2 på MCH Arena. De resterende ni kampe er alle vundet af FCM.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Bliv allerede nu klar til Premier League sæsonen 2019/20 med vores Sofabold kalender..

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 11:04

Event
20:10
Lodtrækning FA Cup, 1. Runde
(Event) Del via Tilføj kalender Læs mere
Viaplay


Mandag aften trækkes der lod til 1. runde af FA Cuppen. I lodtrækningen vil der være 79 kugler og du kan finde hvilke klubber der svare til nummerne her uder. På grund af Bury FC’s konkurs og fjernelse fra alle turneringer, er der et ulige anatal kugler med i lodtrækningen. Det sidste hold i lodtrækningen vil derfor få en fribillet direkte til 2. runde af FA Cuppen.

1 ACCRINGTON STANLEY
2 AFC WIMBLEDON
3 BLACKPOOL
4 BOLTON WANDERERS
5 BRADFORD CITY
6 BRISTOL ROVERS
7 BURTON ALBION
8 CAMBRIDGE UNITED
9 CARLISLE UNITED
10 CHELTENHAM TOWN
11 COLCHESTER UNITED
12 COVENTRY CITY
13 CRAWLEY TOWN
14 CREWE ALEXANDRA
15 DONCASTER ROVERS
16 EXETER CITY
17 FLEETWOOD TOWN
18 FOREST GREEN ROVERS
19 GILLINGHAM
20 GRIMSBY TOWN
21 IPSWICH TOWN
22 LEYTON ORIENT
23 LINCOLN CITY
24 MACCLESFIELD TOWN
25 MANSFIELD TOWN
26 MILTON KEYNES DONS
27 MORECAMBE
28 NEWPORT COUNTY
29 NORTHAMPTON TOWN
30 OLDHAM ATHLETIC
31 OXFORD UNITED
32 PETERBOROUGH UNITED
33 PLYMOUTH ARGYLE
34 PORT VALE
35 PORTSMOUTH
36 ROCHDALE
37 ROTHERHAM UNITED
38 SALFORD CITY
39 SCUNTHORPE UNITED
40 SHREWSBURY TOWN
41 SOUTHEND UNITED
42 STEVENAGE
43 SUNDERLAND
44 SWINDON TOWN
45 TRANMERE ROVERS
46 WALSALL
47 WYCOMBE WANDERERS
48 HEDNESFORD TOWN / BOSTON UNITED
49 GATESHEAD / COLNE
50 BARROW / SOLIHULL MOORS
51 WHITBY TOWN / STOURBRIDGE
52 HARTLEPOOL UNITED / BRACKLEY TOWN
53 NANTWICH TOWN / KINGS LYNN TOWN
54 CHORLEY / SPENNYMOOR TOWN
55 SOUTHPORT / ALTRINCHAM
56 TAMWORTH / DARLINGTON
57 YORK CITY / STOCKPORT COUNTY
58 NOTTS COUNTY / BELPER TOWN
59 CHESTERFIELD / WREXHAM
60 FC HALIFAX TOWN / HARROGATE TOWN
61 AFC FYLDE / PETERBOROUGH SPORTS
62 WHYTELEAFE / CHIPPENHAM TOWN
63 HARINGEY BOROUGH / YEOVIL TOWN
64 HAVANT & WATERLOOVILLE / DULWICH HAMLET
65 EBBSFLEET UNITED / WOKING
66 WELLING UNITED / EASTLEIGH
67 BROMLEY / ALDERSHOT TOWN
68 MAIDSTONE UNITED / KINGS LANGLEY
69 MAIDENHEAD UNITED / WEALDSTONE
70 OXFORD CITY / MARGATE
71 BOWERS & PITSEA / CHICHESTER CITY
72 HAYES & YEADING UNITED / POOLE TOWN
73 ROYSTON TOWN / MALDON & TIPTREE
74 POTTERS BAR TOWN / BARNET
75 TORQUAY UNITED / BOREHAM WOOD
76 SUTTON UNITED / BILLERICAY TOWN
77 WEYMOUTH / DOVER ATHLETIC
78 DARTFORD / KINGSTONIAN
79 CARSHALTON ATHLETIC / DAGENHAM & REDBRIDGE

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Skræddersy din egen øl hos CRAFTED BY.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 10:47

2. Bundesliga
20:25 20:30
DSC Arminia Bielefeld - Hamburger SV
(2. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Ligue 2
20:40 20:45
RC Lens - A.J. Auxerre
(Ligue 2) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Premier League
20:55 21:00
Sheffield United F.C. - Arsenal FC
(Premier League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 MAX
Sheffield United F.C. Arsenal FC

Sheffield United F.C. lukker 9. runde af Premier League på Bramall Lane, når oprykkerne tager imod Arsenal FC i mandagens Premier League opgør.

Med ni point i de første otte kampe, er Sheffield United det bedst placeret oprykkerhold på 13. pladsen, seks point efter Arenal, der før weekendens kampe indtager 3. pladsen, blot et enkelt point efter Manchester City på andenpladsen. Sheffield United skal tilbage til deres seneste optræden i Premier League, for at finde deres seneste sejr over Arsenal, nemlig i december 2006, hvor man vandt 1-0 hjemme på Bramall Lane.

De to seneste møder mellem Sheffield United og Arsenal er sket i Carabao Cuppen, hvor man mødtes i 2007 og 2008, hvilket gav Arsenal to sejre på 9-0 samlet.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Bliv allerede nu klar til Premier League sæsonen 2019/20 med vores Sofabold kalender..

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 13:02

Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
22. oktober
i morgen, tirsdag
UEFA Youth League
13:55 14:00
Atlético de Madrid - Bayer 04 Leverkusen (U19)
(UEFA Youth League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
UEFA Youth League
15:55 16:00
Club Brugge K.V. - Paris Saint-Germain (U19)
(UEFA Youth League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
UEFA Champions League
18:50 18:55
Atlético de Madrid - Bayer 04 Leverkusen
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 SPORT
Atlético de Madrid Bayer 04 Leverkusen

Atlético de Madrid tager imod Bayer 04 Leverkusen på Wanda Metropolitano i Madrid, når de to hold mødes i 3. spillerunde i denne sæsons UEFA Champions League.

Med fire point for de to første kampe topper Atlético Gruppe D, mens Bayer 04 Leverkusen endnu ikke har sikret sig point i gruppespillet og derfor er placeret som nummr fire i gruppen.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Skræddersy din egen øl hos CRAFTED BY.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 18:30

UEFA Champions League
18:50 18:55
FC Shakhtar Donetsk - GNK Dinamo Zagreb
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 MAX
FC Shakhtar Donetsk GNK Dinamo Zagreb

FC Shakhtar Donetsk tager tirsdag aften imod GNK Dinamo Zagreb på Metalist Stadium i Ukraine, når de to hold mødes i 3. spillerunde af denne sæsons UEFA Champions League.

Begge hold har sikret sig en enkelt sejr før denne uges kampe og er således placeret som nummer to og tre i Gruppe C, tre point efter Manchester City der topper gruppen efter deres sejre i de to første runder. 

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i to uger, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 18:28

2. Division
19:00 19:00
BK Frem - B.93
(2. Division) Del via Tilføj kalender Læs mere
Ekstra Bladet+
BK Frem B.93

BK Frem og B.93 mødes tirsdag aften i Valby Idrætspark, når de to traditionsklubber mødes i 13. spillerunde i 2. Divisions Gruppe 1.

Frem indtager før rundens kampe 5. pladsen i Gruppe 1, mens B.93 er på 10. pladsen, fem point efter tirsdagens værter.

Kampen skulle oprindelig været spillet lørdag den 19 oktober, men blev udskudt på grund af vand på banen i Valby Idrætspark.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Få det komplette overblik over Superligaen 2019/20 - samt kalender tilføjelse.

Kan ses som livestream her

af Sofabold Redaktionen, 18 oktober 12:54

EFL Championship
20:40 20:45
Queens Park Rangers - Reading FC
(EFL Championship) Del via Tilføj kalender
Viaplay
UEFA Champions League
20:00 21:00
Galatasaray S.K. - Real Madrid C.F.
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3+
Galatasaray S.K. Real Madrid C.F.

Galatasaray S.K. tager tirsdag aften imod Real Madrid C.F. på Türk Telekom Stadium i Istanbul, når de to hold mødes i denne sæsons UEFA Champions League.

Både Galatasaray og Real Madrid har fået en hård start i Gruppe A, hvor de to hold blot har sikret sig et enkelt point efter de to første kampe. Galatasaray er således placeret som nummer tre i gruppen, mens Real Madrid højst overraskende er sidst i Gruppe A.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i to uger, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 18:34

UEFA Champions League
20:55 21:00
Tottenham Hotspur F.C. - FK Crvena Zvezda
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 SPORT
Tottenham Hotspur F.C. FK Crvena Zvezda

Tottenham Hotspur F.C. tager tirsdag aften imod FK Crvena Zvezda på Tottenham Hotspur Stadium i London, når de to hold mødes tirsdag aften i UEFA Champions League.

Tottenham fik en over snuden i sidste runde, da man tabte hele 2-7 til Bayern München. Det engelske mandskab er derfor placeret på 4. pladsen i Gruppe B med ét point, mens gæsterne fra Crvena Zvezda, der sendte F.C. København ud af kvalifikationen, har sat sig på 2. pladsen med 3. point.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i to uger, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 18:38

UEFA Champions League
20:55 21:00
Club Brugge K.V. - Paris Saint-Germain
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
Viaplay
Club Brugge K.V. Paris Saint-Germain

Club Brugge K.V. tager tirsdag aften imod Paris Saint-Germain på Jan Breydel Stadium i Brügge, når de to klubber mødes i 3. spillerunde i denne sæsons UEFA Champions League.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Få det komplette overblik over Superligaen 2019/20 - samt kalender tilføjelse.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 19:17

UEFA Champions League
20:55 21:00
Olympiacos C.F.P. - FC Bayern München
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
Viaplay
Olympiacos C.F.P. FC Bayern München

Olympiacos C.F.P. tager tirsdag aften imod FC Bayern München på Georgios Karaiskakis Stadium i Piraeus, når de to klubber mødes i 3. spillerunde i denne sæsons UEFA Champions League.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Skræddersy din egen øl hos CRAFTED BY.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 19:15

UEFA Champions League
20:55 21:00
Manchester City - Atalanta B.C.
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
Viaplay
Manchester City Atalanta B.C.

Manchester City tager tirsdag aften imod Atalanta B.C. på Etihad Stadium i Manchester, når de to klubber mødes i 3. spillerunde i denne sæsons UEFA Champions League.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i to uger, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 19:16

UEFA Champions League
20:55 21:00
Juventus F.C. - FC Lokomotiv Moskva
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 MAX
Juventus F.C. FC Lokomotiv Moskva

Juventus F.C. tager tirsdag aften imod FC Lokomotiv Moskva på Allianz Stadium i Torino, når de to hold mødes i Gruppe D i UEFA Champions League.

Med fire point indtager Juventus andenpladsen i gruppen, mens Lokomotiv Moskva indtager tredjepladsen med tre point, efter de vandt 2-1 ude over Bayer 04 Leverkusen i første runde.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Bliv allerede nu klar til Premier League sæsonen 2019/20 med vores Sofabold kalender..

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 18:42

Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
23. oktober
onsdag
UEFA Youth League
13:55 14:00
AFC Ajax - Chelsea FC (U19)
(UEFA Youth League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
UEFA Youth League
15:55 16:00
F.C. Internazionale Milano - Borussia Dortmund (U19)
(UEFA Youth League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
UEFA Champions League
18:00 18:55
AFC Ajax - Chelsea FC
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3+
AFC Ajax Chelsea FC

AFC Ajax åbner onsdagens UEFA Champions League kampe på Johan Cruyff Arena i Amsterdam, når de tager imod Chelsea FC i 3. spillerunde.

Med sejre i de to første runder topper Ajax Gruppe H, mens gæsterne fra Chelsea indtager 2. pladsen med tre point, efter deres 0-1 nederlag til Valencia i første spillerunde.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Din næste drømmerejse venter på dig - book den nu med kiwi.com!.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 19:20

UEFA Champions League
18:50 18:55
RB Leipzig e.V. - FC Zenit
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 SPORT
RB Leipzig e.V. FC Zenit

RB Leipzig e.V. tager hjemme på Red Bull Arena imod FC Zenit, når de to klubber mødes i 3. spillerunde af denne sæsons UEFA Champions League.

Leipzig er placeret på 3. pladsen i Gruppe G, blot et enkelt point efter Zenit der topper gruppen med 4. point sammen med Olympique Lyonnais.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i to uger, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 19:46

EFL Championship
20:40 20:45
Huddersfield Town A.F.C. - Middlesbrough F.C.
(EFL Championship) Del via Tilføj kalender
Viaplay
UEFA Champions League
20:55 21:00
F.C. Internazionale Milano - Borussia Dortmund
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 SPORT
F.C. Internazionale Milano Borussia Dortmund

F.C. Internazionale Milano tager hjemme på San Siro i Milano imod tyske Borussia Dortmund, når de to klubber mødes i 3. spillerunde i denne sæsons UEFA Champions League.

Efter de første to runder har Inter blot sikret sig et enkelt point, mens Borussia Dortmund topper Gruppe F med fire point, samme antal som FC Barcelona på andenpladsen.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Få det komplette overblik over Superligaen 2019/20 - samt kalender tilføjelse.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 21:11

UEFA Champions League
20:55 21:00
K.R.C. Genk - Liverpool F.C.
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3+
K.R.C. Genk Liverpool F.C.

K.R.C. Genk tager onsdag aften imod Liverpool F.C. på Luminus Arena i Genk, når de to klubber mødes i 3 spillerunde af denne sæsons UEFA Champions League.

Genk har efter de to første kampe blot et enkelt point, mens Liverpool er placeret på 3. pladsen med tre point, et enkelt efter S.S.C. Napoli der topper Gruppe E med fire point.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Få det komplette overblik over Superligaen 2019/20 - samt kalender tilføjelse.

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 21:25

UEFA Champions League
20:55 21:00
FC Red Bull Salzburg - S.S.C. Napoli
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
UEFA Champions League
20:55 21:00
S.L. Benfica - Olympique Lyonnais
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
UEFA Champions League
20:55 21:00
Lille OSC - València CF
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
UEFA Champions League
20:55 21:00
SK Slavia Prague - FC Barcelona
(UEFA Champions League) Del via Tilføj kalender Læs mere
ViaplayTV3 MAX
SK Slavia Prague FC Barcelona

SK Slavia Prague tager hjemme på Eden Arena imod FC Barcelona, når de to klubber mødes ondag aften i Gruppe F i UEFA Champions League.

Onsdagens værter har sikret sig et enkelt point i de første to runder, mens gæsterne fra Barcelona har fire point og er placeret på andenpladsen, på grund af en lidt dårligere målscorer end Borussia Dortmund.

Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Bliv allerede nu klar til Premier League sæsonen 2019/20 med vores Sofabold kalender..

af Sofabold Redaktionen, 19 oktober 21:29

Major League Soccer
01:00 01:00
New York City FC - Toronto FC
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
04:00 04:00
Seattle Sounders FC - Real Salt Lake
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
24. oktober
torsdag
UEFA Europa League
18:50 18:55
FK Partizan - Manchester United
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
EuroSport 2
UEFA Europa League
18:50 18:55
AS Roma - Borussia Mönchengladbach
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
EuroSport 1
NordicBet Liga
19:20 19:30
FC Fredericia - HB Køge
(NordicBet Liga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
UEFA Europa League
20:00 21:00
FC Dynamo Kyiv - F.C. København
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
6'eren
UEFA Europa League
20:55 21:00
Arsenal FC - Vitória S.C.
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
EuroSport 2
UEFA Europa League
20:55 21:00
Celtic F.C. - S.S. Lazio
(UEFA Europa League) Del via Tilføj kalender
EuroSport 1
Major League Soccer
02:00 02:00
Atlanta United FC - Philadelphia Union
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Major League Soccer
04:30 04:30
Los Angeles FC - Los Angeles Galaxy
(Major League Soccer) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
25. oktober
fredag
3F Superliga
18:15 19:00
Esbjerg fB - FC Midtjylland
(3F Superliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
2. Division
19:00 19:00
FC Helsingør - Frederiksberg Alliancen 2000
(2. Division) Del via Tilføj kalender
Ekstra Bladet+
Jupiler Pro League
20:25 20:30
K.A.S. Eupen - R.S.C. Anderlecht
(Jupiler Pro League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Serie A
20:45 20:45
Hellas Verona F.C. - U.S. Sassuolo Calcio
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Premier League
20:55 21:00
Southampton F.C. - Leicester City
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayXee
La Liga
21:00 21:00
Villarreal CF - Deportivo Alavés
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
26. oktober
lørdag
2. Bundesliga
12:55 13:00
Hamburger SV - VfB Stuttgart
(2. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
Gjensidige Kvindeliga
13:00 13:00
BSF - Odense Q (K)
(Gjensidige Kvindeliga) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream
Gjensidige Kvindeliga
13:00 13:00
FC Nordsjælland - Brøndby IF (K)
(Gjensidige Kvindeliga) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream
2. Division
13:00 13:00
Vejgaard Boldspilklub - Næsby BK
(2. Division) Del via Tilføj kalender
Ekstra Bladet+
EFL Championship
13:25 13:30
Sheffield Wednesday F.C. - Leeds United F.C.
(EFL Championship) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
3. Bundesliga
14:00 14:00
F.C. Hansa Rostock - TSV 1860 München
(3. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
NDR
2. Division
14:00 14:00
Middelfart Boldklub - Jammerbugt FC
(2. Division) Del via Tilføj kalender
Ekstra Bladet+
2. Division
14:00 14:00
FC Sydvest 05 - Aarhus Fremad
(2. Division) Del via Tilføj kalender
Ekstra Bladet+
Serie A
15:00 15:00
U.S. Lecce - Juventus F.C.
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Gjensidige Kvindeliga
15:00 15:00
Fortuna Hjørring - VSK Aarhus (K)
(Gjensidige Kvindeliga) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream
Gjensidige Kvindeliga
15:00 15:00
FC Thy-Thisted Q - KoldingQ (K)
(Gjensidige Kvindeliga) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream
1. Bundesliga
15:25 15:30
FC Bayern München - 1. FC Union Berlin
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
1. Bundesliga
15:25 15:30
Hertha BSC - TSG 1899 Hoffenheim
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
SC Freiburg - RB Leipzig e.V.
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
SC Paderborn 07 - Fortuna Düsseldorf 1895
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
FC Schalke 04 - Borussia Dortmund
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayXee
Premier League
15:55 16:00
Brighton and Hove Albion FC - Everton F.C.
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
La Liga
16:00 16:00
C.D. Leganés - RCD Mallorca
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Ligue 1
17:25 17:30
Lille OSC - FC Girondins de Bordeaux
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Serie A
18:00 18:00
F.C. Internazionale Milano - Parma Calcio 1913
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Premier League
18:25 18:30
Burnley FC - Chelsea FC
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
1. Bundesliga
18:25 18:30
Bayer 04 Leverkusen - SV Werder Bremen
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
Ligue 1
19:55 20:00
Stade Brestois 29 - Dijon FCO
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Ligue 1
19:55 20:00
Olympique Lyonnais - FC Metz
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Ligue 1
19:55 20:00
Stade de Reims - Nimes Olympique
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Ligue 1
19:55 20:00
Montpellier HSC - Angers SCO
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
La Liga
20:00 21:00
Atlético de Madrid - Athletic Club de Bilbao
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive SportTV2 Sport
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
27. oktober
søndag
La Liga
12:00 12:00
RC Celta de Vigo - Real Sociedad
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Serie A
12:30 12:30
Bologna FC - U.C. Sampdoria
(Serie A) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
EFL Championship
12:55 13:00
Swansea City A.F.C. - Cardiff City FC
(EFL Championship) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
2. Division
13:00 13:00
Slagelse B&I - BK Frem
(2. Division) Del via Tilføj kalender
Ekstra Bladet+
3F Superliga
13:00 14:00
OB - FC Nordsjælland
(3F Superliga) Del via Tilføj kalender
EuroSport 2
La Liga
14:00 14:00
Granada CF - Real Betis Balompié
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Premier League
14:30 15:00
Newcastle United F.C. - Wolverhampton Wanderers
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayXee
Ligue 1
14:55 15:00
Stade Rennais FC - Toulouse FC
(Ligue 1) Del via Tilføj kalender
Viaplay
1. Bundesliga
15:25 15:30
VfL Wolfsburg - FC Augsburg 1907
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
La Liga
16:00 16:00
Levante U.D. - RCD Espanyol
(La Liga) Del via Tilføj kalender
Strive Sport
Premier League
17:00 17:30
Liverpool F.C. - Tottenham Hotspur F.C.
(Premier League) Del via Tilføj kalender
ViaplayXee
3F Superliga
17:30 18:00
SønderjyskE - AaB
(3F Superliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
1. Bundesliga
17:55 18:00
Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt
(1. Bundesliga) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Ligue 1
20:55 21:00
Paris Saint-Germain - Olympique de Marseille
(Ligue 1 - TV3 SPORT sender fra 21:30) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender
28. oktober
mandag
3F Superliga
18:00 19:00
AGF - F.C. København
(3F Superliga) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3+
EFL Championship
20:40 20:45
Queens Park Rangers - Brentford F.C.
(EFL Championship) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Klik på den enkelte kamp for mere info / Tilføj til kalender


21. oktober
i dag, mandag
HTH Ligaen
19:30 20:00
Viborg HK - Horsens Håndbold Elite (K)
(HTH Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
22. oktober
i morgen, tirsdag
HTH Ligaen
19:30 20:00
Aarhus United - Silkeborg-Voel KFUM (K)
(HTH Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
23. oktober
onsdag
HTH Ligaen
18:00 18:30
Team Esbjerg - Randers HK (K)
(HTH Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
HTH Ligaen
20:05 20:30
Nykøbing Falster Håndbold - Odense Håndbold (K)
(HTH Ligaen) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
24. oktober
torsdag
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
26. oktober
lørdag
Golden League
13:20 13:30
Frankrig - Ikke fastlagt (H)
(Golden League) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Golden League
15:50 16:10
Danmark - Ikke fastlagt (H)
(Golden League) Del via Tilføj kalender
TV2
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

21. oktober
i dag, mandag
National Football League
02:10 02:15
New York Jets - New England Patriots
(National Football League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
24. oktober
torsdag
National Football League
02:15 02:20
Minnesota Vikings - Washington Redskins
(National Football League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3+
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
27. oktober
søndag
National Football League
17:50 18:00
Atlanta Falcons - Seattle Seahawks
(National Football League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
National Football League
21:00 21:25
New England Patriots - Cleveland Browns
(National Football League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
National Football League
01:20 01:25
Kansas City Chiefs - Green Bay Packers
(National Football League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

22. oktober
i morgen, tirsdag
National Basketball Association
02:00 02:00
Toronto Raptors - New Orleans Pelicans
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
National Basketball Association
04:30 04:30
Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender Vi Anbefaler
TV2 Sport
23. oktober
onsdag
National Basketball Association
01:30 01:30
Philadelphia 76ers - Boston Celtics
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
24. oktober
torsdag
FIBA EuroLeague
20:25 20:30
FC Bayern München - BC Khimki
(FIBA EuroLeague) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Basketball Association
04:30 04:30
Golden State Warriors - Los Angeles Clippers
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
25. oktober
fredag
FIBA EuroLeague
19:55 20:00
Alba Berlin - PBC CSKA Moskva
(FIBA EuroLeague) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Basketball Association
04:30 04:30
Los Angeles Clippers - Utah Jazz
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
26. oktober
lørdag
National Basketball Association
23:00 23:00
Milwaukee Bucks - Miami Heat
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
27. oktober
søndag
National Basketball Association
20:30 20:30
Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
National Basketball Association
23:00 23:00
Memphis Grizzlies - Brooklyn Nets
(National Basketball Association) Del via Tilføj kalender
TV2 Sport
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Følg Sofabold på Facebook
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

21. oktober
i dag, mandag
National Hockey League
01:05 01:05
Philadelphia Flyers - Vegas Golden Knights
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 MAX
National Hockey League
01:05 01:05
Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
St. Louis Blues - Colorado Avalanche
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:35 02:35
Dallas Stars - Ottawa Senators
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
22. oktober
i morgen, tirsdag
National Hockey League
01:05 01:05
Boston Bruins - Toronto Maple Leafs
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
National Hockey League
01:05 01:05
Buffalo Sabres - San Jose Sharks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
Florida Panthers - Pittsburgh Penguins
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
New York Rangers - Arizona Coyotes
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:35 01:35
Detroit Red Wings - Vancouver Canucks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
Nashville Predators - Anaheim Ducks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
Minnesota Wild - Edmonton Oilers
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
Winnipeg Jets - Los Angeles Kings
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:35 02:35
Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
03:05 03:05
Calgary Flames - Washington Capitals
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
23. oktober
onsdag
National Hockey League
01:35 01:35
Ottawa Senators - Detroit Red Wings
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
National Hockey League
02:05 02:05
Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
24. oktober
torsdag
Kontinental Hockey League
18:25 18:30
HC CSKA Moskva - Jokerit
(Kontinental Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
New York Islanders - Arizona Coyotes
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
National Hockey League
01:05 01:05
Montréal Canadiens - San Jose Sharks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
New York Rangers - Buffalo Sabres
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
St. Louis Blues - Los Angeles Kings
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
Nashville Predators - Minnesota Wild
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:35 02:35
Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:35 02:35
Dallas Stars - Anaheim Ducks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
03:05 03:05
Calgary Flames - Florida Panthers
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
03:05 03:05
Edmonton Oilers - Washington Capitals
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
25. oktober
fredag
National Hockey League
00:05 00:05
Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
National Hockey League
01:05 01:05
Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
New Jersey Devils - Arizona Coyotes
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:35 01:35
Ottawa Senators - New York Islanders
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:35 01:35
Detroit Red Wings - Buffalo Sabres
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
04:05 04:05
Vancouver Canucks - Washington Capitals
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
26. oktober
lørdag
National Hockey League
19:05 19:05
Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
Montréal Canadiens - Toronto Maple Leafs
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender Vi Anbefaler
ViaplayTV3 SPORT
National Hockey League
01:05 01:05
Boston Bruins - St. Louis Blues
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
Tampa Bay Lightning - Nashville Predators
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
Dallas Stars - Pittsburgh Penguins
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
02:05 02:05
Minnesota Wild - Los Angeles Kings
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
03:05 03:05
Colorado Avalanche - Anaheim Ducks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
04:05 04:05
Winnipeg Jets - Calgary Flames
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Følg Sofabold på Facebook
27. oktober
søndag
National Hockey League
22:05 22:05
Edmonton Oilers - Florida Panthers
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
23:05 23:05
Detroit Red Wings - St. Louis Blues
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
00:05 00:05
Ottawa Senators - San Jose Sharks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT
National Hockey League
00:05 00:05
Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
00:05 00:05
New York Islanders - Philadelphia Flyers
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
00:05 00:05
New York Rangers - Boston Bruins
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
National Hockey League
01:05 01:05
Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks
(National Hockey League) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på kamp for mere info / Tilføj til kalender
Klik på de enkelte kampe/events for til at tilføje dem til din kalender

21. oktober
i dag, mandag
Esport
08:45
StarSeries i-League Season 8
(Esport) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream


Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i 1 måned, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

StarSeries i-League Season 8 sendes som LIVE stream og kan ses her.


Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
LIVE nu
22. oktober
i morgen, tirsdag
Esport
08:45
StarSeries i-League Season 8
(Esport) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream
Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
23. oktober
onsdag
Esport
08:45
StarSeries i-League Season 8
(Esport) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream


Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i 1 måned, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

StarSeries i-League Season 8 sendes som LIVE stream og kan ses her.


Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
24. oktober
torsdag
Esport
10:45
StarSeries i-League Season 8
(Esport) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream
Dart
19:00
2019 European Darts Championship
(Dart) Del via Tilføj kalender
Viaplay
Klik på event for mere info / Tilføj til kalender
25. oktober
fredag
Esport
08:45
StarSeries i-League Season 8
(Esport) Del via Tilføj kalender
LIVE Stream


Husk du kan følge Sofabold på både Facebook og Twitter

Prøv Viaplay i 1 måned, for 0 kr. Uden bindingsperiode.

StarSeries i-League Season 8 sendes som LIVE stream og kan ses her.


Dart
19:00
2019 European Darts Championship
(Dart) Del via Tilføj kalender
Viaplay
ATP - Tennis
22:35
Swiss Indoors Basel
(ATP - Tennis) Del via Tilføj kalender
ViaplayTV3 SPORT